Muzyka

Muzyka

SNOWMAN (2003-2009)

Zespół powstał w 2002 roku w Poznaniu. Przez szereg lat koncertom towarzyszyły wizualizacje. Mają za sobą koncerty w Polsce, w Niemczech i we Francji, udział w Gdynia Summer Jazz Days, Malta - Nowe Nurty, Globalbeat, Festiwal Rockowy w Węgorzewie, Sztuka Ulicy, Trzydniowka Teatralna, wielokrotne występy podczas Festiwalu Teatralny Malta, supporty przed Archive, Karate czy składem Yanna Tiersena, koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce (2009).
Są współzałożycielami Stowarzyszenia Na Rzecz Młodych Tworcow V.I.T.R.I.O.L. (obecnie: Stowarzyszenia Moc Edukacji) Współpracują z Teatrem Usta Usta: muzyka do spektakli "Driver" (nagroda Ministra Kultury w konkursie na Polską Sztukę Współczesną), "Cadillac" (muzyka na żywo do spektaklu), "Ambasada", udźwiękowienie spektaklu telefonicznego "Alicja 0 700 188 188". Na zaproszenie DKF-u Akademickiego skomponowali muzykę do niemego filmu "Nosferatu: Symfonia grozy". Wraz z "Nosferatu" wystąpili odtąd wielokrotnie, także w Berlinie oraz podczas imprezy "Scena-Poznań", kiedy to wraz z nimi pojawił się gościnnie Mikołaj Trzaska.
Skomponowali muzykę do etiudy "Prześwit" oraz do etiud operatorskich Mariusza Suszka (PWSFTviT, Łodź).
Są laureatami przeglądu zespołów niezależnych "Młode Wilki" (2005) organizowanego przez Klub Stodoła, Samorząd Studentów PW oraz Urząd Miasta Warszawa.
W listopadzie 2008 ukazał się ich pierwszy oficjalny album "Lazy". Płyta została entuzjastycznie przyjęta i od razu usytuowała zespół wśród czołowych polskich wykonawców muzyki alternatywnej. Został on nominowany w kategorii debiut roku do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Drugi album „The Best is yet to come” został wydany przez Kayax w 2011 roku a trzeci - "Gwiazdozbiór" - w roku 2017 przez Musicom.

Skład w latach 2003-2009:

Michał Kowalonek - wokal, gitara elektryczna, blanc noise
Adam Brzozowski - piano, noir noise
Paweł Postaremczak - saksofon tenorowy
Grzegorz Książkiewicz - bas
Daniel Karpiński - perkusja
Tomasz Ballaun - perkusjonalia ("Nosferatu")
Julia Szubert - wizualizacje


Organizacja współpracowała także z innymi muzykami (organizacja koncertów, komponowanie muzyki do spektakli teatralnych, wizualizacje koncertowe).

Do góry